top of page

XAUDIO jest niezależnym studiem wydawniczym specjalizującym się w produkcji audiobooków.

 

W zakres usług wydawnictwa wchodzą m. in.: finansowanie produkcji audiobooków, dystrybucja i promocja zrealizowanych nagrań. Wydawnictwo współpracuje z najlepszymi lektorami a nagrania realizuje w profesjonalnych studiach. Szeroką dystrybucję własnych produkcji zapewnia współpraca z najpopularniejszymi na polskim rynku serwisami i księgarniami internetowymi.

 

Oferta wydawnictwa obejmuje audiobooki z gatunków takich jak literatura piękna, poradniki, rozwój osobisty, kryminał i inne.

Jeśli chcesz, żebyśmy  wydali Twoją książkę w wersji audio i zapewnili jej sukces sprzedażowy – zgłoś się do nas!

 

Z ogromnym zaangażowaniem podchodzimy do każdego projektu!  

Danusia.jpg

DANUTA GÓRNICKA - Head of Content

Entuzjastka nowoczesnych technologii w świecie książek. W XAUDIO odpowiada za dobór oferty, współpracę z autorami, wydawnictwami i dystrybutorami.

Ekspert branży ebooków i audiobooków.  Od ponad 20 lat pracuje na rynku wydawniczym na stanowiskach sprzedażowych i marketingowych (m.in. Virtualo/Grupa Empik, Świat Książki, Prószyński i S-ka).

 

Uwielbia szperanie w antykwariatach

i przywracanie książek do legalnego obiegu kultury. W XAUDIO łączy pasję do poznawania nowych ludzi i kreowania nowych pomysłów.

Po zamknięciu laptopa uwielbia gotować i czerpać inspiracje podczas wędrówek nie tylko w górach.

monia3_edited.jpg

MONIKA RAWICKA - Head of Production

Wielka pasjonatka produkcji dźwięku!

 

W XAUDIO odpowiada za dobór lektorów, współpracę ze studiami nagraniowymi i wszelkie sprawy wydawnicze.

Zna głosy lektorów jak mało kto. W jej porfolio znajduje się ponad 500 audiobooków, słuchowiska, podcasty i seriale audio.

 

Oprócz pracy na rynku wydawniczym (Wyd. Biblioteka Akustyczna/Grupa Empik, Agora), przez wiele lat była związana z rynkiem muzycznym (EMI Music Poland, Parlophone, Art2 Music), gdzie współpracowała z artystami-muzykami zarówno z polskiej sceny muzycznej jak i zagranicznej. 

 

Miłośniczka kuchni włoskiej, książek kryminalnych, ale przede wszystkim długich spacerów z psem, podczas których godzinami słucha audiobooków.

bottom of page